Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun estetiği, farklı sebeplerden dolayı daha önce yapılan burun estetiği ile amaçlanan sonuçların elde edilemediği durumlarda gerçekleştirilen burun ameliyatıdır. Bu ameliyat ile önceki başarısız burun estetiği ameliyatının sonuçları düzeltilir.

Literatürde gerçekleştirilen burun ameliyatlarının ortalama %5-10’u, ikinci bir revizyon burun ameliyatına ihtiyaç duymaktadır.

  • İlk ameliyat esnasında aşırı derecede kıkırdak dokunun alınması,
  • Burun desteğinin ortadan kalkması ile çatısının çökmesi,
  • Aşırı kalkık burun veya aşırı oyulmuş burun sırtı,
  • Burun ucunun düşmesi veya burnun çökmesi,
  • Estetik olarak istenilen sonucun elde edilememesi,
  • Burun kemiğinde eğrilik ve yamulma oluşması,
  • Burun ucu ve burun kanatlarında oluşan asimetri

Bu operasyonlarda en sık karşılaşılan sebepler olarak sıralanabilir.

Ameliyat Ne Kadar Sürer?

Estetik ameliyatları, ilk burun estetiğinin durumuna bağlı olarak tamamlanması bir buçuk ve üç buçuk saat arasında sürebilmektedir. Çoğunlukla genel anestezi ile hasta tamamen uyutularak ameliyat gerçekleştirilir. Küçük müdahaleler için bazen lokal enjeksiyonlar da tercih edilebilmektedir. Ameliyatta kesiler burun içine (kapalı rinoplasti) açılabileceği gibi burun ucunun altına küçük bir kesi (açık rinoplasti) şeklinde de yapılabilir. Doktorun görüş açısını genişletmesi ve daha güzel sonuçlar alınabilmesi açısından çoğunlukla açık rinoplasti tercih edilmektedir.

Burnunuzdaki çok küçük milimetrik asimetriler veya yüzeysel pürüzlerin giderilmesi için Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı olabilirsiniz.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatları Kaça Ayrılır?

Revizyon burun ameliyatlarını ikiye ayırabiliriz. Bu ameliyatlardan bazıları 15-20 dakika süren, küçük müdahaleler ile problemlerin ortadan kaldırıldığı minör ameliyatlardır. Bazıları ise büyük revizyonların yapıldığı, 1-3,5 saat sürebilen, kulak, kaburga ya da sterilize edilmiş kadavradan alınan kıkırdaklar sayesinde burnun yeniden şekillendirildiği revizyon burun estetiği operasyonlarıdır.

Revizyon Burun Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Steril Ortam
Uluslararası Hizmet
Çözüm Odaklı Müdahale
Tedavi Takibi
Kısa Sürede İyileşme
Müşteri Memnuniyeti