Mini Karın Germe

Mini Karın Germe

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Mini karın germe operasyonunda hastanın karın ve bel çevresinde olan fazla yağları alınır, göbek altında kalan fazla cilt dokusu çıkartılır ve germe girişimi tamamlanır. İşlem sırasında, göbek üstünde kalan bölüme herhangi bir germe işlemi uygulanmaz.”][/yprm_testimonials]
mini karın germe 1 ahmet dilber

Mini Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

  • Operasyon öncesinde bel ve karın bölgesine liposuction uygulanır.
  • İşlem sırasında hastanın vücut yapısına göre eğer gerekiyorsa kalçalara yağ enjeksiyonu da uygulanır.
  • Daha sonrasında iç çamaşırının altında kalacak kadar yani sezeryan kesiği kadar kısa bir kesi açılır.
  • Karındaki cilt göbek deliğine kadar karın duvarından kaldırıldıktan sonra gevşemiş karın kasları birbirine dikilerek karın duvarının alt tarafı sıkılaştırılır.
  • İşlem sonrasında göbek deliği altında kalan fazla deri çıkarılır. Eğer hastanın göbek deliğinin üzerinde de deri gevşekliği varsa göbek deliği üstündeki kaslar da birbirine dikilir.
  • Ameliyat sonrasında hem göbek-üstü hem de göbek-altı küçük bir kesi ile gerginleştirilmiş olur.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Operasyondan 2 saat sonra hasta yemek yer ve ayağa kaldırılır. Hasta aynı gün içinde taburcu olur ve evine dönebilir. Operasyondan sonraki gece hasta yan yatabilir. 24 saat sonra duş alınabilir, tüm dikişler deri altında kendiliğinden eriyen dikiş olduğundan dikiş alınmasına da gerek duyulmaz. Bu operasyondan 3 gün sonra hasta normal hayatına geri döner. 3 hafta sonra karın hareketleri dışındaki hafif spor aktivitelerine başlayabilir, 6. haftadan sonra tüm spor aktivitelerine başlayabilir.

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Mini karın germe operasyonu sonrasında hastanın kilosuna, beslenmesine çok dikkat etmesi gerekir. Bu durum ameliyatın sonucunu korumak için önemlidir.”][/yprm_testimonials]

Yapılan Operasyonun Sonuçları Kalıcı Mıdır ?

Mini karın germe operasyonları kalıcı sonuçları açısından hem hastayı hem de hekimi mutlu eder. Ancak operasyon sonrasında hasta aşırı kilo alır ya da hamile kalırsa operasyon sonuçları bir miktar kayba uğrar fakat hasta hiçbir zaman operasyon öncesi haline dönmez. Ameliyat sonrasında gebe kalınabilir. Ancak operasyon sonrası yakın zamanda hamilelik planı yapan hastalar için operasyon önerilmez. Çünkü hamilelik döneminde karın duvarı genişleyip esneyecektir.

mini karın germe ahmet dilber

Mini Karın Germe Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]